Ahojte!
Tak nás učili, tak slušnosť káže a asi sa to na začiatok patrí, tak sa teda predstavím.

Som Majka, snáď niektorým známa aj ako Mardzerin, som z maľebného ( -ľ- musí byť pretože my, minimálne ja, tu rozprávame mäkko) Martina. Rada tvorím, tvorím veľa, a tvorím už dlho. Pamätám sa, že som ako malá rada nazerala babke ponad plece keď šila, starkej pokukávala po ihliciach keď štrikovala, susede obzerala valec keď paličkovala. Povedala by som, že tieto tvorivé vecičky mám asi v krvi. A že som teda všetkým mojim zručným predkom veľmi vďačná, že som po nich gény zdedila. ♥
Skúšam a aj som vyskúšala rôzne techniky, pri niektorých sa zdržím dlhšie, pri iných veľmi nie. Momentálne môj čas "hltá" hlavne háčik a nejaká tá priadza, štetce a farbičky na textil.
Háčkovať som sa naučila v lete ´13, keď som cestou vo vlaku do nášho hlavného mesta sedela oproti jednej milej žienke, ktorá háčkovala ´Granny Squares´. A tak som sa teda hneď po návrate z výletiku do toho pustila. Učenie, skúšanie, páranie, učenie, skúšanie, páranie... Ale ten výsledok! :)
Myšlienka založiť si blog prišla v čase, keď som v háčkovaní zdatnejšia ako stará mama, ale aj zaneprázdnená natoľko, aby som jej mohla všetky vzorky, papučky, dečky, hračky ukázať u nej doma. A tak sme tu, na mojom blogu, kde budú pravidelne pribúdať videá s háčkovaním od prvého retiazkového očka až po reliéfne stĺpiky .. a možno aj veľa iného. ;)
Žiadne komentáre:
Zverejnenie komentára